Mandala Pont
- az üvegre festett harmónia
Jutalmazd meg magad és szeretteidet harmóniával!
"Varázs Lótusz"
mályva, fehér, arany, bézs mandala egyedi készítésű, kézzel festett üveg falikép
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
unique mandala hand-painted glass wall decor
Igazán különleges ez a 7-es szimmetriájú lótusz mandala.
Minden egyes mandalám, mint ez a kép is, különleges stílusban készült, saját terv alapján, tisztított térben, ráhangolódással (meditációs zene, füstölő, stb. alkalmazásával).
Csupán címszavakat írnék, amik eszembe jutnak, amikor erre a mandalára ránézek:
harmónia, nyugalom, kedvesség, együttérzés, tisztulás
Színek és hatás:
Fehér, arany és mályva (lilás-rózsaszín) színeket használtam, holt áttetsző, holt fedő, hol márványos
A fehér többek között a tisztaság, nyugalom, béke, együttérzés, egység, öröm, tökéletesedés jelképe.
Az arany az isteni erő, megvilágosodás. hallhatatlanság, erő szimbóluma.
A mályva, bíborba hajló rózsaszín szeretetet, méltóságot sugall.
a türkizzöld (inkább zöld, mint kék, bár kékes jegyeket is tartalmaz) az egyensúlyt, a harmóniát, a növekedést, a reményt, a természetet, az ellazulást és az elégedettség érzését hivatott szolgálni
A görbe ívek, szirmok az energiát, az élet áramlását, a szeretetet, harmóniát, magát az életet szimbolizálják. Hetes szimmetriájával a határozottságot és vonzerőt erősíti.
A mandala közepére egy rózsaszín üvegkavicsot illesztettem, mely még harmonikusabbá teszi ezt a lótusz-mandalát.
A mandalákról és a lótusz jelentéséről bővebben lejjebb olvashatsz.
Termékinformációk:
Teljes méret: 23x23cm
Fehér színű, egyszerű, ám elegáns fa keretben.
Festett mandala átmérője 20cm (2mm vastag üveggel)
A keret hátlapján egyetlen akasztó található, így kizárólag faliképként funkcionálhat.
Alapanyagok: üveg, festék, fa, papír
Törékeny!
Garanciáimról itt olvashatsz.
Korábbi vásárlóim értékeléseit itt találod.
Pár szóban a sztimbólumokról:
Mandalák:
A mandaláknak a keleti és a nyugati kultúrákban, díszítőművészetekben fontos szerepük volt, ma is igen sokszor használják.
A mandala kifejezés a szanszkrit nyelvből származik. Jelentése: kör, ív, körszelet, korong; más vélemények szerint jelentése az elmével is kapcsolatban áll (manas = elme).
Maga a mandala évezredek óta használatos meditációs eszköz, eredetét tekintve leginkább a buddhista tibeti és indiai kultúrához köthető. A meditáció során a mandala alkalmazásának célja, hogy harmóniát teremtsen a külső elemek és belső tudatszintek között, segítse a meditálót abban, hogy megtalálja a tudatosság egységét, és helyreállítsa benne a dolgok ideális rendjét.
A mandala a világegyetem képe, a kiáradás és visszaolvadás folyamatában megjelenítve, az ember potenciálisan megvalósítható legmagasabb tudatállapotának képi kifejezése. A mandalával történő meditáció során a cél: elfoglalni a mandala megszentelt, mágikus körének közepét (ezáltal a mikro- és makrokozmosz azonosságának felismerése, a szeretetteljes együttérzés, a bölcsesség és az erő).
A mandalák, mint a világegyetemet kicsinyítve jelképező ábrázolások, ismétlődő harmonikus mintáival nyugtatják, regenerálják az embert. Egyre több kutató szerint létezésük sokkal ősibb, mint gondoljuk, mivel a természet alkotta formáktól elkezdve az ősi kultúrák rajzain keresztül számtalan helyen felfedezhetjük őket. Az embert ösztönösen vonzzák az ősi szimbólumok, így a mandala is, melynek legegyszerűbb formája, a kör tulajdonképpen a teremtés alapszerkezete, az egységet és örök életet szimbolizálja.
A mandala az ember potenciálisan megvalósítható legmagasabb tudatállapotának képi kifejezése. Célja megtalálni a tudatosság egységét, és helyreállítani az emberben a dolgok ideális rendjét. (Segítse az elmélyülést, megállítsa a gondolat-zuhatagot.)
A mandala egy út, melyet, ha követünk, megtalálhatjuk saját magunk középpontját; épp ezért érdemes saját mandalát készítenünk, vagy személyre szabott mandalát készíttetnünk.
Lótusz:
A lótusz szimbolizálja a létet, szépséget, igazságot, tisztaságot, örök létet.
Habár a mocsárból nő, ami veszélyes, koszos és átláthatatlan, a lótusz a kedvezőtlen körülmények ellenére nem szennyeződik be (alig érintkezik mocsárral, mégis abból táplálkozik), sőt vonzó megjelenésével harmóniát és békét sugároz, vonzóvá válik, harmóniát teremt a környezetében, megragadja mindenki figyelmét.
A lótuszvirág az anyagtól való elkülönülés jelképe is, egyértelműen spirituális tartalommal bír: a mocsárban él, de szinte egyáltalán nem érintkezik vele, nem mocskolja be magát.
A lótusz a fényre nyílik: nappal nyílik, este zárul; mintha csak a világosságra, tudásra lenne nyitott, a sötét tudatlanságtól elzárkózna.
A lótuszt néhol a tanítómester szimbólumaként is használják, más megközelítésekben a lótusz a lélek, a víz a tanítómester és a Nap pedig Isten.
További érdekesség: a lótuszvirág képes hőt kibocsátani, és szabályozza a hőmérsékletet, mint a madarak és az emlősök. (Elgondolkodtató…)
A lótuszvirág jelentése meglehetősen mély és energiát sugárzó, ezért nem csak szimbólumnak tekinthető. Sokak szerint a lótusz – akárcsak a mandala - a világegyetem leképezése. Elmélyedve segíthet megfejteni a legfőbb létkérdéseket: ki vagyok én, hová tartozom, mi a világ, milyen a viszonyom a világgal, milyen a viszonyom a Legfelsőbbel?