"Ünnep"
lila, mályva mandala - egyedi, kézzel festett üveg mécsestartó tálka (18cm)
Termékkód: M009
Kategória: mécsestartó
Típus: késztermék
Értéke: 9.750 Ft
Nyugalmat és ünnepi hangulatot áraszt ez nagy méretű, mandala mécsestartó tányér.
Lila, mályva színösszeállítású, 12-es szimmetriájú mandala mécsestartó tál – ideális lakásdekoráció lehet ajándékba, vagy saját otthonodba is.
Mályva és lila színekkel dolgoztam, fényes- áttetsző, valamint fedő-opálos árnyalatokat használtam, továbbá az összhatás érdekében réz kontúrral emeltem ki a mintákat, és sok helyen díszítettem festékkel és kontúrral egyaránt.
Minden egyes mandalám, mint ez is, különleges stílusban készült, saját terv alapján, tisztított térben, ráhangolódással (meditációs zene, füstölő, stb. alkalmazásával).
Szimbolika:
Ez a mandala a színeivel a korona csakra erősítésére is szolgálhat.
A mandala alapmintájában a tizenkettes szimmetria tartalmazza a 3-as, 4-es és 6-os szimmetriákat is, így tulajdonképpen egyszerre szolgálja a változás és kapcsolatteremtés iránti vágyat, és kelti a határozottság, a nyugalom, az egyensúly érzését is.
Termékinformációk:
Méretei: átmérő 18 cm
üvegtányér
Tisztítása enyhén nedves (vizes) vagy száraz ruhával
Alapanyagok: üveg, festék
Törékeny!
Garanciáimról itt olvashatsz.
Korábbi vásárlóim értékeléseit itt találod.
Pár szóban a mandalákról:
A mandaláknak a keleti és a nyugati kultúrákban, díszítőművészetekben fontos szerepük volt, ma is igen sokszor használják.
A mandala kifejezés a szanszkrit nyelvből származik. Jelentése: kör, ív, körszelet, korong; más vélemények szerint jelentése az elmével is kapcsolatban áll (manas = elme).
Maga a mandala évezredek óta használatos meditációs eszköz, eredetét tekintve leginkább a buddhista tibeti és indiai kultúrához köthető. A meditáció során a mandala alkalmazásának célja, hogy harmóniát teremtsen a külső elemek és belső tudatszintek között, segítse a meditálót abban, hogy megtalálja a tudatosság egységét, és helyreállítsa benne a dolgok ideális rendjét.
A mandala a világegyetem képe, a kiáradás és visszaolvadás folyamatában megjelenítve, az ember potenciálisan megvalósítható legmagasabb tudatállapotának képi kifejezése. A mandalával történő meditáció során a cél: elfoglalni a mandala megszentelt, mágikus körének közepét (ezáltal a mikro- és makrokozmosz azonosságának felismerése, a szeretetteljes együttérzés, a bölcsesség és az erő).
A mandalák, mint a világegyetemet kicsinyítve jelképező ábrázolások, ismétlődő harmonikus mintáival nyugtatják, regenerálják az embert. Egyre több kutató szerint létezésük sokkal ősibb, mint gondoljuk, mivel a természet alkotta formáktól elkezdve az ősi kultúrák rajzain keresztül számtalan helyen felfedezhetjük őket. Az embert ösztönösen vonzzák az ősi szimbólumok, így a mandala is, melynek legegyszerűbb formája, a kör tulajdonképpen a teremtés alapszerkezete, az egységet és örök életet szimbolizálja.
A mandala az ember potenciálisan megvalósítható legmagasabb tudatállapotának képi kifejezése. Célja megtalálni a tudatosság egységét, és helyreállítani az emberben a dolgok ideális rendjét. (Segítse az elmélyülést, megállítsa a gondolat-zuhatagot.)
A mandala egy út, melyet, ha követünk, megtalálhatjuk saját magunk középpontját; épp ezért érdemes saját mandalát készítenünk, vagy személyre szabott mandalát készíttetnünk.