Mandala Pont
- az üvegre festett harmónia
Jutalmazd meg magad és szeretteidet harmóniával!
"A tavasz illata"
zöld, rózsaszín mandala - egyedi, kézzel festett üveg ablakdísz, fényfogó (15cm)

unique glass painted mandala suncatcher

unique glass painted mandala suncatcher

unique glass painted mandala suncatcher

unique glass painted mandala suncatcher
Egy korábbi mintámat dolgoztam fel ismét, így született a zöld-rózsaszín 10 és 15 cm-es "Tavasz illata" fényfogó-család. A kettő hasonló, mégis más, egymással tökéletesen harmonizáló – ideális lakásdekorációs szett lehet ajándékba, vagy saját otthonodba is.
A határozott minták, könnyed üde színek kedvelőinek ajánlom ezen fényben úszót. (Angolul a találó "suncatcher" nevet kapta ez a dísztárgy, mely magyar fordításban fényfogót jelent, de talán a "fényben úszó" szebb megfelelője lenne.)
Rózsaszín, mályva, valamint többféle zöld színekkel dolgoztam, kizárólag fényes és áttetsző árnyalatokat használtam. Az összhatás érdekében réz kontúrral emeltem ki a mintákat.
Minden egyes mandalám, mint ez az ablakdísz is, különleges stílusban készült, saját terv alapján, tisztított térben, ráhangolódással (meditációs zene, füstölő, stb. alkalmazásával).
Szimbolika:
Ez a mandala a zöld és rózsaszín színeivel a szív csakra erősítésére is szolgálhat.
A mandala alapmintájában a hatos szimmetria a nyugalom, az egyensúly érzését kelti. A virág motívum ezúttal a szeretetet és önelfogadást szimbolizálja.
Termékinformációk:
Méretei: átmérő 15 cm
Rézfólia kerettel, akasztóval ellátott üveglap
Tisztítása enyhén nedves (vizes) vagy száraz ruhával
Alapanyagok: üveg, festék, fém
Törékeny!
Garanciáimról itt olvashatsz.
Korábbi vásárlóim értékeléseit itt találod.
Pár szóban a mandalákról:
A mandaláknak a keleti és a nyugati kultúrákban, díszítőművészetekben fontos szerepük volt, ma is igen sokszor használják.
A mandala kifejezés a szanszkrit nyelvből származik. Jelentése: kör, ív, körszelet, korong; más vélemények szerint jelentése az elmével is kapcsolatban áll (manas = elme).
Maga a mandala évezredek óta használatos meditációs eszköz, eredetét tekintve leginkább a buddhista tibeti és indiai kultúrához köthető. A meditáció során a mandala alkalmazásának célja, hogy harmóniát teremtsen a külső elemek és belső tudatszintek között, segítse a meditálót abban, hogy megtalálja a tudatosság egységét, és helyreállítsa benne a dolgok ideális rendjét.
A mandala a világegyetem képe, a kiáradás és visszaolvadás folyamatában megjelenítve, az ember potenciálisan megvalósítható legmagasabb tudatállapotának képi kifejezése. A mandalával történő meditáció során a cél: elfoglalni a mandala megszentelt, mágikus körének közepét (ezáltal a mikro- és makrokozmosz azonosságának felismerése, a szeretetteljes együttérzés, a bölcsesség és az erő).
A mandalák, mint a világegyetemet kicsinyítve jelképező ábrázolások, ismétlődő harmonikus mintáival nyugtatják, regenerálják az embert. Egyre több kutató szerint létezésük sokkal ősibb, mint gondoljuk, mivel a természet alkotta formáktól elkezdve az ősi kultúrák rajzain keresztül számtalan helyen felfedezhetjük őket. Az embert ösztönösen vonzzák az ősi szimbólumok, így a mandala is, melynek legegyszerűbb formája, a kör tulajdonképpen a teremtés alapszerkezete, az egységet és örök életet szimbolizálja.
A mandala az ember potenciálisan megvalósítható legmagasabb tudatállapotának képi kifejezése. Célja megtalálni a tudatosság egységét, és helyreállítani az emberben a dolgok ideális rendjét. (Segítse az elmélyülést, megállítsa a gondolat-zuhatagot.)
A mandala egy út, melyet, ha követünk, megtalálhatjuk saját magunk középpontját; épp ezért érdemes saját mandalát készítenünk, vagy személyre szabott mandalát készíttetnünk.